Zgrzewarki manualne – Seria Basic

Zgrzewarki manualne – Seria Basic

Zgrzewarki manualne – Seria Basic

Seria Basic to linia najprostszych manualnych hydraulicznych zgrzewarek do łączenia rur i kształtek z polietylenu w ciśnieniowych przesyłowych sieciach wodnych, gazowych i kanalizacyjnych.

Typoszereg zgrzewarek Seria Basic (każda ze zgrzewarek standardowo wyposażona jest w pełen komplet pierścieni redukcyjnych):

 • Ritmo Basic 160 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 40-160mm
 • Ritmo Basic 200 –zakres zgrzewanych średnic: Ø 63-200mm
 • Ritmo Basic 250 –zakres zgrzewanych średnic: Ø 75-250mm
 • Ritmo Basic 315 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 90-315mm
 • Ritmo Basic 355 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 125-355mm

W skład zgrzewarki z Basic wchodzi:

– urządzenie hydrauliczne malowane proszkowo wykonane ze stali z czterema uchwytami montażowymi zamykanymi ręcznie, wyposażone w  szybkozłącza „suchoodcinające” zapobiegające wyciekom oleju.
– płyta grzewcza pokryta warstwą teflonu (PTFE) sterowana przez mikrokontroler o dokładności ±1°C, który wskazuje aktualny stopień nagrzania płyty jak oraz błędy i anomalie związane z temperaturą płyty.
– urządzenie okrawające wyposażone w bezpiecznik przeciążeniowy oraz bezpiecznik przeciwzwarciowy.
urządzenie sterujące zamknięte w tworzywowej skrzyni, która chroni elementy pompy przed zabrudzeniem, ale również przed działaniem warunków atmosferycznych. Posiada manometr, dźwignię sterującą przesuwem oraz zawór regulacji i upuszczania ciśnienia. Wyposażona jest również w szybkozłącza „suchoodcinające”
– stojak na urządzenie grzewcze oraz urządzenie okrawające.
– w zestawie ze zgrzewarką dołączony jest stoper do odmierzania czasów: wygrzewania, przestawienia, osiągnięcia pełnego ciśnienia oraz studzenia pod ciśnieniem.
– dla zgrzewarek 160 i 200 dołączony jest klucz imbusowy przeznaczony do montażu pierścieni redukcyjnych, dla zgrzewarek 250, 315 i 355 dołączony jest klucz do dokręcania obejm górnych.
urządzenie przygotowane jest do podłączenia rejestratora zgrzewów Ritmo The Inspector i nie wymaga żadnej ingerencji serwisu.

Zgrzewarki w średnicach 250, 315 i 355 wyposażone są w opatentowany przez Ritmo system SMARTLock. Oznacza to, że montaż pierścieni redukcyjnych dla tych urządzeń odbywa się bez uzycia śrub montażowych.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE (na zamówienie)

 • wózek transportowy pod uradzenie hydrauliczne
 • rolki podporowe
 • izolowaną termicznie torbę przeznaczoną do przechowywania płyty grzewczej
 • Ritmo The Inspector – Rejestrator zgrzewów

 

Jeżeli poszukujesz zgrzewarki o zdecydowanie lepszych parametrach lub bardziej zaawansowanej technicznie sprawdź zgrzewarki: Serii Easy Life lub Serii CNC.
Pełną ofertę oraz więcej zdjęć zgrzewarek Basic można znaleźć w języku angielskim na stronie producenta: Ritmo

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Odpowiemy na wszelkie wątpliwości oraz pytania dotyczące naszej oferty. Doradzimy w nietypowych sprawach oraz służymy pomocą w kwestii użytkowania naszych produktów. Napisz do nas już teraz!

Wszystkie prawa zastrzeżone © GWS Technologie

Wykonanie: TRU STUDIO

Napisz do nas!
close slider

  Napisz do nas