Zgrzewarka Easy Life – automatyczne zgrzewanie

Zgrzewarka Easy Life – automatyczne zgrzewanie

Zgrzewarki Ritmo – Seria Easy Life – zautomatyzowany proces zgrzewania

Seria Easy Life Ritmo to linia zgrzewarek do łączenia rur i kształtek z polietylenu w ciśnieniowych przesyłowych sieciach wodnych, gazowych i kanalizacyjnych wyposażonych w komputer sterujący, którego zadaniem jest prowadzić operatora przez cykl zgrzewania oraz zapisywać wszystkie dane dot. zgrzewu począwszy od ustawionych lub wybranych parametrów poprzez ciśnienie, czas, temperaturę i dane czy cykl wykonywany i wykonany był  poprawnie. System EASY LIFE  to rozwiązanie upraszczające pracę oraz eliminujące błędy operatora z procesu zgrzewania.

JAK TO DZIAŁA?

Sprzęt oraz oprogramowanie zostały tak stworzone aby działać na zasadzie wzajemnej wymiany danych podczas procesu zgrzewania. Po uprzednim wyborze parametrów zgrzewania system gwarantuje powtarzalność cyklu zgrzewania, eliminując błędy podczas procesu. Operator musi jedynie zatwierdzać fazy cyklu zgrzewania  oraz wyciągnąć płytę grzewczą, pomijając fazę chłodzenia pod ciśnieniem, w której maszyna sama reguluje ciśnienie w zadanym czasie. Proces zgrzewania jest przez cały czas monitorowany i zapisywany przez mikroprocesor na wbudowanej pamięci, która pozwala zapisać do 4000 cykli zgrzewania. Dane można przenieść ze zgrzewarki na pendrive za pomocą wbudowanego portu USB w formacie PDF.

WŁAŚCIWOŚCI ZGRZEWARKI

– urządzenie hydrauliczne malowane proszkowo wykonane ze stali z czterema uchwytami montażowymi zamykanymi ręcznie
– obejmy centrujące wyposażone są w system SMARTLock (opatentowany przez Ritmo) pozwalający
na montaż pierścieni centrujących bez użycia śrub mocujących – 315×250 również SMARTLock – rozwiązanie SMARTLock dotyczy zgrzewarek Easy Life 250, 315 i 355, w przypadku zgrzewarek 160 i 200 – pierścienie redukcyjne montowane są przy użyciu śrub
– płyta grzewcza pokryta warstwą teflonu (PTFE) sterowana przez mikrokontroler o dokładności ±1°C, temperatura płyty jest przez cały czasu widoczna na ekranie
– urządzenie okrawające wyposażone w bezpiecznik przeciążeniowy oraz bezpiecznik przeciwzwarciowy
– urządzenie sterujące zamknięte w tworzywowej skrzyni transportowej, która chroni elementy pompy przed zabrudzeniem, ale również przed działaniem warunków atmosferycznych oraz operatora przed porażeniem

Seria Easy Life umożliwia zgrzewanie rur oraz rur z kształtkami tj. kolana, trójniki T i Y oraz tuleje kołnierzowe.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE (na zamówienie)

  • wózek transportowy pod urządzenie hydrauliczne
  • rolki podporowe
  • izolowaną termicznie torbę przeznaczoną do przechowywania płyty grzewczej

Typoszereg zgrzewarek Seria Easy Life (każda ze zgrzewarek standardowo wyposażona jest w pełen komplet pierścieni redukcyjnych):

  • Ritmo Easy Life 160 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 40-160mm
  • Ritmo Easy Life 200 –zakres zgrzewanych średnic: Ø 63-200mm
  • Ritmo Easy Life 250 –zakres zgrzewanych średnic: Ø 75-250mm
  • Ritmo Easy Life 315 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 90-315mm
  • Ritmo Easy Life 355 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 125-355mm

Jeżeli poszukujesz zgrzewarki manualnej sprawdź zgrzewarki: Serii Basic, jeżeli natomiast poszukujesz urządzenia w pełni automatycznego bardziej zaawansowanej technicznie sprawdź zgrzewarki: Serii CNC.
Pełną ofertę oraz więcej zdjęć zgrzewarek można znaleźć w języku angielskim na stronie producenta: Ritmo

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Odpowiemy na wszelkie wątpliwości oraz pytania dotyczące naszej oferty. Doradzimy w nietypowych sprawach oraz służymy pomocą w kwestii użytkowania naszych produktów. Napisz do nas już teraz!

Wszystkie prawa zastrzeżone © GWS Technologie

Wykonanie: TRU STUDIO

Napisz do nas!
close slider

    Napisz do nas