Zgrzewarki półautomatyczne – Seria Easy Life

Zgrzewarki półautomatyczne – Seria Easy Life

Zgrzewarki półautomatyczne – Seria Easy Life

Seria Easy Life Ritmo to linia zgrzewarek do łączenia rur i kształtek z polietylenu w ciśnieniowych przesyłowych sieciach wodnych, gazowych i kanalizacyjnych wyposażonych w komputer sterujący, którego zadaniem jest prowadzić operatora przez cykl zgrzewania oraz zapisywać wszystkie dane dot. zgrzewu począwszy od ustawionych lub wybranych parametrów poprzez ciśnienie, czas, temperaturę i dane czy cykl wykonywany i wykonany był  poprawnie. System EASY LIFE  to rozwiązanie upraszczające pracę oraz eliminujące błędy operatora z procesu zgrzewania.

JAK TO DZIAŁA?

Sprzęt oraz oprogramowanie zostały tak stworzone aby działać na zasadzie wzajemnej wymiany danych podczas procesu zgrzewania. Po uprzednim ustawieniu parametrów zgrzewania pobranych przez operatora z tabeli system gwarantuje powtarzalność cyklu zgrzewania, eliminując błędy podczas procesu. Operator musi jedynie zatwierdzać fazy cyklu zgrzewania i wykonywać polecenia zgrzewarki, pomijając fazę chłodzenia pod ciśnieniem, w której maszyna sama reguluje ciśnienie w zadanym czasie. Proces zgrzewania jest przez cały czas monitorowany i zapisywany przez mikroprocesor na wbudowanej pamięci, która pozwala zapisać do 4000 cykli zgrzewania. Dane można przenieść ze zgrzewarki na pendrive za pomocą wbudowanego portu USB w formacie PDF.

WŁAŚCIWOŚCI ZGRZEWARKI

– urządzenie hydrauliczne malowane proszkowo wykonane ze stali z czterema uchwytami montażowymi zamykanymi ręcznie
– obejmy centrujące wyposażone są w system SMARTLock (opatentowany przez Ritmo) pozwalający
na montaż pierścieni centrujących bez użycia śrub mocujących – 315×250 również SMARTLock – rozwiązanie SMARTLock dotyczy zgrzewarek Easy Life 250, 315 i 355, w przypadku zgrzewarek 160 i 200 – pierścienie redukcyjne montowane są przy użyciu śrub
– płyta grzewcza pokryta warstwą teflonu (PTFE) sterowana przez mikrokontroler o dokładności ±1°C, temperatura płyty jest przez cały czasu widoczna na ekranie
– urządzenie okrawające wyposażone w bezpiecznik przeciążeniowy oraz bezpiecznik przeciwzwarciowy
– urządzenie sterujące zamknięte w tworzywowej skrzyni transportowej, która chroni elementy pompy przed zabrudzeniem, ale również przed działaniem warunków atmosferycznych oraz operatora przed porażeniem

Seria Easy Life umożliwia zgrzewanie rur oraz rur z kształtkami tj. kolana, trójniki T i Y oraz tuleje kołnierzowe.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE (na zamówienie)

  • wózek transportowy pod urządzenie hydrauliczne
  • rolki podporowe
  • izolowaną termicznie torbę przeznaczoną do przechowywania płyty grzewczej

Typoszereg zgrzewarek Seria Easy Life (każda ze zgrzewarek standardowo wyposażona jest w pełen komplet pierścieni redukcyjnych):

  • Ritmo Easy Life 160 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 40-160mm
  • Ritmo Easy Life 200 –zakres zgrzewanych średnic: Ø 63-200mm
  • Ritmo Easy Life 250 –zakres zgrzewanych średnic: Ø 75-250mm
  • Ritmo Easy Life 315 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 90-315mm
  • Ritmo Easy Life 355 – zakres zgrzewanych średnic: Ø 125-355mm

Jeżeli poszukujesz zgrzewarki manualnej sprawdź zgrzewarki: Serii Basic, jeżeli natomiast poszukujesz urządzenia automatycznego bardziej zaawansowanej technicznie sprawdź zgrzewarki: Serii CNC.
Pełną ofertę oraz więcej zdjęć zgrzewarek Basic można znaleźć w języku angielskim na stronie producenta: Ritmo

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Odpowiemy na wszelkie wątpliwości oraz pytania dotyczące naszej oferty. Doradzimy w nietypowych sprawach oraz służymy pomocą w kwestii użytkowania naszych produktów. Napisz do nas już teraz!

Wszystkie prawa zastrzeżone © GWS Technologie

Wykonanie: TRU STUDIO

Napisz do nas!
close slider

Napisz do nas