Zacisk hydrauliczny 250-400mm

Zacisk hydrauliczny 250-400mm

Zacisk hydrauliczny 250-400mm

Zacisk hydrauliczny 250-400mm stosujemy w celu zamknięcia przepływu wody, gazu lub innych mediów. Zaciska rury z PE 100 i PE 100 RC o średnicach od 250mm do 400mm. Obsługuje rury w SDR-ach 11 i 17 oraz innych na zamówienie.

Dzięki zaciskowi wszystkie prace na czynnym rurociągu mogą zostać wykonane z zachowaniem najwyższych warunków bezpieczeństwa pracy. Ściśnięcie rury przy użyciu zacisku hydraulicznego jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch siłowników hydraulicznych zamykanych poprzez agregat hydrauliczno-pneumatyczny. Zastosowanie takie agregatu pozwala wykluczyć ewentualne ryzyko pojawienia się iskry w obrębie zaciskanego miejsca. Poprzez uruchomienie agregatu hydrauliczno-pneumatycznego zacisk zaczyna zaciskać rurę. Siłownik zbliża do siebie dwie stalowe belki, które ściskają rurę, aż do całkowitego zamknięcia przepływu. Agregat umożliwia płynną regulacje prędkości zaciskania oraz otwierania.

Zacisk hydrauliczny 250-400mm jest łatwy w transporcie dzięki stalowej ramie oraz uchwytom, dodatkowo jego budowa pozwala na rozłożenie zacisku na poszczególne elementy. Zacisk posiada dodatkowe zabezpieczenie w przypadku strat ciśnienia lub przypadkowego rozszczelnienia siłownika z powodu np. uderzenia. Standardowa konfiguracja zacisku to cztery belki dolne i cztery belki górne, dwa siłowniki hydrauliczne oraz agregat hydrauliczno-pneumatyczny. Dodatkowo należy wyposażyć się w tuleje ograniczające zaciśnięcie dla odpowiedniej średnicy i SDR.

Standardowe wykonanie zacisku to cztery belki górne i cztery dolne, tak aby miejsce pracy lub miejsce awarii było z każdej strony podwójnie zaciśnięte dla bezpieczeństwa pracy. Po zaciśnięciu rury siłownikami hydraulicznymi na krańcach zacisku mocuje się śruby, aby zablokować ich ewentualne otwarcie oraz zdemontować siłowniki z belek. Zdjęte siłowniki przenosimy na kolejne belki i zaciskamy jak poprzednio. Aby dokonać zaciśnięcia w dwóch pozostałych miejscach na każdej parze belek montujemy śruby i demontujemy siłowniki.

Jest możliwość zakupu zacisku tylko z jedną belką górną i dolną, wówczas potrzebujemy tylko jednej pary tulei ograniczających zaciśnięcie.

Jeżeli poszukujesz mniejszego lub większego zacisku hydraulicznego sprawdź inne zaciski w naszej ofercie np: Zacisk 160-250mm, Zacisk 63-200mm,

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Odpowiemy na wszelkie wątpliwości oraz pytania dotyczące naszej oferty. Doradzimy w nietypowych sprawach oraz służymy pomocą w kwestii użytkowania naszych produktów. Napisz do nas już teraz!

Wszystkie prawa zastrzeżone © GWS Technologie

Wykonanie: TRU STUDIO

Napisz do nas!
close slider

    Napisz do nas